Günde 15 Dakika ile Sağlıklı Yaşama Adım Atın!

The following two tabs change content below.
Doga Sigorta Prof 150x150 - Günde 15 Dakika ile Sağlıklı Yaşama Adım Atın!
Güncel konuları ve sektörel gelişmeleri takip edebileceğiniz, aynı zamanda hayatın içerisinden bilgiler sunan bloğumuz her zaman sizinle!

Uzun yıllardır yapılan kısa bir egzersizin bile sağlığımız için oldukça faydalı olduğunu biliyoruz. Fakat iş uygulamaya geldiğinde maalesef kendimiz için zamandan fedakarlık edemiyoruz. Oysa ki sadece kendimize ayıracağımız 15 dakika ile ömrümüzü uzatabiliriz. Nasıl mı? Detayları sizler için yazımızın devamında derledik.  

Yapılan araştırmalara göre günde sadece 15 dakika orta tempoda yapacağınız yürüyüş yaşam sürenizi 3 yıl uzatıyor. Bunun sebebi yaptığınız egzersizin sinir ve beyin sağlığınızı koruma altına alarak; unutkanlık, bunalım, kemik erimesi ve yaşlanmayı yavaşlatarak obezite, kolon ve meme kanseri gibi bazı kanser risklerini bile azaltıyor olmasıdır. Aynı zamanda egzersiz yapan kişilerin kalp krizi riski, egzersiz yapmayan kişilerden %60 daha azdır. 

Aslına bakarsanız bu egzersizi yapmak o kadar kolay ki. Belki otobüsten birkaç durak önce inerek gideceğiniz yere yürümek, evden sadece 15 dakika erken çıkmak ya da asansöre binmek yerine merdiven inip çıkmak… Zaman yaratmak istenirse bunu gerçekleştirmek oldukça basit. Düşünsenize sağlığınız için rahatlıkla yapabileceğiniz ve geri dönüşü en yüksek yatırım yürüyüş yapmanız. Böylelikle ömrünüzü uzatabilir; kalp krizi riskinizi %30 oranında azaltabilirsiniz. 

 Günde 15 Dakika ile Sağlıklı Yaşama Adım Atın!

Günde 15 Dakika Yapılan Yürüyüşün Sağladığı Faydalar 

 • Obezite riskini en aza indirir.  
 • Tatlı yeme ihtiyacınızı azaltır.  
 • Kolon ve meme kanseri riskini azaltır.  
 • Solunum yollarınızı güçlendirir.  
 • Hayattan daha çok keyif almanızı sağlar.  
 • Eklem ağrılarının önüne geçer.  
 • Bağışıklığı güçlendirir.  
 • Ömrü uzatır.  
 • Kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer.  
 • Kendinizi her zamankinden daha fazla iyi hissetmenizi sağlar. 

 Günde 15 Dakika ile Sağlıklı Yaşam!

Bu arada henüz okumadıysanız sizleri “Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?” yazımıza alabiliriz…

Unutmayın bu hayatta hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Hele ki egzersize başlamanın asla yaşı yoktur. Sadece kendinize ayıracağınız 15 dakika ile sağlıklı yaşama adım atabilirsiniz. Siz kendinizi sevin yeter!  

Yorumlar (1):

 1. Yücel

  5 Ocak 2019 at 10:38

  Klasik bilgiler deyip geçiştiremeyecek kadar önemli bir konu bence.. Ne zaman farkındalığımız artacak hasretle bekliyorum.
  Teşekkürler Doğa Sigorta…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deneyimli Konuk Yazarlarımız Sizler İçin Yazdı

X