Atıkları Kullanarak Yapabileceğiniz 10 Eşya

The following two tabs change content below.
Doga Sigorta Prof 150x150 - Atıkları Kullanarak Yapabileceğiniz 10 Eşya
Güncel konuları ve sektörel gelişmeleri takip edebileceğiniz, aynı zamanda hayatın içerisinden bilgiler sunan bloğumuz her zaman sizinle!

Atıkların kullanımı ile yapılabilecek eşya önerileri, evinizde bulunan eski eşyaların değerlendirilmesi ve pratik çözümlerin üretilmesi için oldukça kıymetli öneriler olarak bilinmektedir. Atıklar ile yapılabilecek eşyalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Evdeki 5 kilogramlık su bidonlarının başı kesilerek farklı şekillerde sepete dönüştürülebilir. Bu sepetlerin etrafı istenen şekillerde dekore edilebilmektedir.
  • Şampuan kutuları, istenen farklı şekillerde kesilerek bir kalemliğe dönüştürülebilmektedir. Bu kalemlikler çalışma masalarını renklendiren bir ürün haline gelebilmektedir.
  • Yumurta kolilerinden farklı karakterlere benzer tırtıl ya da solucan gibi oyuncaklar yapılarak hem çocuklarınız ile etkin vakit geçirmiş hem de atık malzemelerinizi değerlendirmiş olabilirsiniz.
  • Eski araç lastikleri, sprey boyalar ile boyanarak ya da hasır ipler ile kaplanarak dekoratif masalar halinde getirilebilmektedir. Aynı zamanda oturma gruplarına uygun küçük sehpalar olarak da kullanıma uygundur.

Atık Malzemeler ile Renkli Tasarımlar

Atık malzemelerin kullanılması ile yapılan renkli tasarımlar için düğme, boncuk ya da renkli ipler kullanılabilmektedir. Bu ürünler ile birlikte yapılan dekorasyonların evin farklı köşelerinde kullanılması mümkün olmaktadır. Malzemelerin içeriğinde kullanılan ürünlerde farklılık olsa da değişik malzemelerin kullanılması ile orijinal ürünlerin ortaya çıkarılması olasıdır.

Atık Malzemelerin Tasarımında Boncuk Kullanımı

Atık malzemelerin tasarımı yapılırken boncukların kullanılması, yapılan ürünlerde tarzınızı yansıtmanızı sağlayabilirsiniz. İstediğiniz tür ve renkte boncukların tercih edilmesi sayesinde oturma odaları ya da mutfaklar için alternatif ürünler hazırlanabilmektedir.

Atıklar ile yapılabilecek eşyalar öncelikle nerelerde kullanılacağına bağlı olarak dekore edilmektedir. Çocuk odaları için yapılan ürünlerde daha renkli malzemeler kullanılırken oturma gruplarında sade renkli boncuklar kullanılabilmektedir.

Plastik Malzemelerden Yapılan Dekorasyon Ürünleri

Plastik malzemeler kullanılarak yapılan dekorasyonlar, genellikle farklı şekillerde kesilmesi ile mümkün olmaktadır. Özellikle kapak kısmının kesilmesi durumunda saksı ya da kutu olarak kullanılması mümkün olmaktadır.

Atıklar ile yapılabilecek eşyalar içerisinde en çok kullanılan ürünler plastik ürünlerdir. Küçük şişelerden gazetelik yapılabileceği gibi büyük şişelerden de sepet yapılması mümkün olmaktadır. Bu ürünler arasında yapılabilecek alternatifler, kendi beğeni ve talepleriniz doğrultusunda çeşitlendirilmekte ya da renklendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deneyimli Konuk Yazarlarımız Sizler İçin Yazdı

X