En Trend Yaz Egzersizleri

The following two tabs change content below.
Doga Sigorta Prof 150x150 - En Trend Yaz Egzersizleri
Güncel konuları ve sektörel gelişmeleri takip edebileceğiniz, aynı zamanda hayatın içerisinden bilgiler sunan bloğumuz her zaman sizinle!

Yaz ayları özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Çünkü yazı fit geçirmek isteyen ve huzurlu vakit geçirmek isteyen kadınlar egzersizlerine oldukça önem veriyorlar. Bu yüzden çeşitli etkinlikler yaparlar. Yaza fit girmenizi sağlayacak en trend yaz egzersizleri, 7 egzersizler ile yaza sağlıklı ve formda girin. 

1. Fonksiyonel Fitness 

Picture1 - En Trend Yaz Egzersizleri

Bu egzersiz omurga kaslarınız da dahil tüm kaslarınızı çalıştıran bir egzersizdir. Bu egzersiz vücut ağırlığınızı kullanarak evde yapabileceğiniz bir antrenmandır. Dayanıklı, çevik bir yapıya kavuşmak, dengede durmak konusunda yol almak için yaz aylarında fonksiyonel egzersiz tercih edebilirsiniz. 

2. HIIT

Picture2 - En Trend Yaz Egzersizleri

High Instensity Interval Training olarak da adlandırılan bu egzersiz, yaz aylarında fit olmak isteyen, kısa sürede çok kalori yakmak isteyen kişiler için uygun bir egzersizdir. 30 dakika gibi kısa bir sürede minik dinlenme aralıklarıyla zamanı kısıtlı olanlar için iyi bir seçimdir. 

3. Grup Etkinlikleri 

Picture3 - En Trend Yaz Egzersizleri

Her zaman olduğu gibi yaz aylarında yapabileceğiniz egzersizler arasında grup etkinlikleri öne çıkıyor. Bu etkinliklerde bireysel motivasyonunuzu arttırarak bir eğitmen öncülüğünde hareketlerinizi doğru şekilde yönlendirebilirsiniz. Ayrıca olumlu bağlılık ve sosyalleşme konusunda da grup etkinlikler farklı seviyedeki insanların bir arada uyum içinde çalışmasını sağlamaktadır. 

4. Yoga

Picture4 - En Trend Yaz Egzersizleri

Dünyadaki en etkili meditasyonlardan biri yogadır. Aynı zamanda egzersiz türü olan yoga, doğru şekilde nefes alıp verme tekniklerini öğrendiğiniz zihin dinginliğini yakalayacağınız bir egzersizdir. Yoga yapan kişiler vücut dengelerini sağlamanın yanında ruhsal ve fiziksel olarak de gelişebilirler. Bir disiplin olarak farklı uygulamaları olan yoga türlerin yaz aylarında trend bir etkinlik olmaya devam ediyor. 

5. Squat

Picture5 - En Trend Yaz Egzersizleri

Squat hem kadınların hem de erkeklerin ağırlık çalışmalarında yapacağı temel egzersizlerden biridir. Bacak kaslarınızı geliştirmek, kalçanızı sıkılaştırmak ve daha fit bir görünüme sahip olmak için bu egzersizden yararlanabilirsiniz. 

6. Koşu

Picture6 - En Trend Yaz Egzersizleri

Her zaman etkili bir egzersiz olan koşu en trend yaz egzersizleri arasına girmeyi başarıyor. Sizler de yaza fit girmek ve bu şekilde geçirmek için düzenli olarak koşu yapabilirsiniz.  

7. Plank

Picture7 - En Trend Yaz Egzersizleri

Bu egzersiz statik bir yapıya sahiptir. Hareket etmenize gerek olmadan tek yapacağınız doğru pozisyonda durmaktır.  Bu pozisyonda sizler dik durmaya çalışırsınız ve bu sırada kol, karın, sırt ve kalça kaslarınız çalışır. Yaz aylarında sıcak havalarda yapabileceğiniz en iyi egzersiz olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deneyimli Konuk Yazarlarımız Sizler İçin Yazdı

X